Швидка доставка по м. Дніпро

При замовленні від 500 грн - Безкоштовно

Знижка 10% за самовивезення

Нас рекомендують друзям

19 січня, четвер Хрещення Господнє

16.01.2023

Хрещенські морози зазвичай починаються в другій половині січня, це найхолодніша пора зимового періоду в році, як спостерігають в народній традиції. В цей час проходить один з важливих християнських ( православних, католицьких, лютеранських і протестантських ) свят.
Хрещення - один з центральних церковних свят. Проповіді на цю тему звучать по всіх Церквах. У цей день Іоанн Хреститель ( Предтеча ) хрестив Ісуса в річці Йордан. Завдяки Євангеліям і історії, яку вони розкривають перед нами, нам відомо, що Ісус Христос прийшов до нього з Галілеї. Коли Іван побачив Його, то дізнавшись в ньому Месію, спочатку хотів утримати Ісуса, кажучи: мені треба хреститися від Тебе, і Ти приходиш до мене? . Але Ісус сказав йому у відповідь: залиш тепер, бо так належить нам виконати будь-яку правду. Тоді Іван допустив Його. І, охрестившись, Ісус негайно вийшов з води, - і, відкрилися Йому небеса, і побачив Іван Духа Божого, що сходив, як голуб, і спаспускался на Нього. І ось голос із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав ( пише євангеліст Матвій. 3: 13-17 ).
Свято Хрещення Господнього, або Богоявлення, також називають Епіфанія, нарівні зі святом Пасхи, Трійці, Преображення, Стрітення і Різдва, є і найдавнішим християнським святом. Присвячений він хрещення Ісуса Христа Іоанном Хрестителем в йорданських водах, річці Йордан. Згідно з християнським віровченням, саме після Хрещення Ісус почав просвіщати людей, осяваючи їх світлом істини. Крім того, в Хрещенні Христовому людство долучилося до Його Божественної благодаті, отримавши в цьому таїнстві очищення живою водою, що приводить в життя вічне. Тому прийняття таїнства обряду Хрещення Іоанна є обов'язковою умовою приналежності віруючих до Церкви, являючи істинність своїх намірів. У Христа Спасителя хрестилися - у Христа вбираються і освячені Святим водним хрещенням.
У цей день у льоду багатьох завмерлих водоймах, наприклад, в православній традиції, роблять ополонку і в вирубаної лунці долучаються до процесії - святому обмивання, занурюючись в очисну крижану воду. У таїнстві водосвяття, яке добре описують богослужбові книги, обов'язково бере участь священик або священнослужитель помісної Церкви. Купання в воді або освячення окропленням водою - обіцянка Богу благої совісті. Як правило, кожен християнин, зрікаючись ін від своїх гріхів, проходить обряд хрещення, посвяти себе Богу. Це зовсім не обов'язково робити саме в цей день. Важливий сам факт. Занурення тіла в воду, що втілюють води йордані, практикують протестантські і євангельські Церкви.
У західній церкві свято отримав назву Богоявлення ( грец. Епіфанія, Теофанія ), оскільки під час Хрещення Ісуса Христа відбулося особливе явище всіх трьох осіб Божества: Бог Батько з небес свідчив про хрещуваному Сина і Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Ісуса, підтверджуючи таким чином Слово Отця.
У церковний календар свято Богоявлення увійшов в середині II в. і спочатку відзначався разом з Різдвом Христовим ( Вірменська Церква і до сих пір дотримується цієї традиції ). У IV столітті святкування Різдва було перенесено на 25 грудня, а за святом Богоявлення збереглася колишня дата - 6 січня.
У католиків центральним змістом свята Богоявлення є церковне сказання про поклоніння дитині Ісусу язичницьких королів - магів Каспара, Мельхіора і Валтасара, які прийшли з дарами в Віфлеєм. На згадку про явище Христа язичникам і поклонінні трьох королів в костелах відбуваються подячні молебні, Христу як Царю приноситься в жертву золото, як Богу - ладан, як Людині - мірра. Свято Богоявлення отримав також назва Festum magorum ( Свято волхвів ), або Festum regum ( Свято царів ) і зв'язується з поклонінням дитині Ісусу трьох волхвів ( трьох царів ) - Каспара, Мельхіора.
А ми нагадуємо, що найбільші і смачні роли з доставкою це роли від Містер Крабс